Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Problem z tylnym zawieszeniem Octavia II FL, sprężyny

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamieszczone przez jacekzat1
    Widziałem OIIFL z silnikiem 1.6mpi, 2kk przebiegu i jest motorówka
    Ja widziałem kombi w dieslu i też tył był nisko tylko ze w dieslu nie ma takiej różnicy bo przód też jest niżej z racji cięższego silnika.

    U mnie po wymianie sprężyn tył jest 3 cm wyżej niż przed wymianą i dopiero teraz auto stoi jak powinno.

    Komentarz


    • @gstawiak to jaki masz teraz prześwit po wymianie sprężyn? Jakie masz sprężyny założone jakie oznaczenie?

      Komentarz


      • fajny52; ja mam teraz 390mm przy połowie zbiornika benzyny i pełnym gazu.

        Oznaczenie: 1 kropka biała i 3x żółta - podobnie jak większość tutaj po wymianie spręzyn.

        Komentarz


        • pandzik To ze to jest gaz montowany w ASO to wiem, w sumie nikt przede mna tego nie ukrywał bo też mnie o tym poinformowali, ale oni na zamówieniu zaznaczają co ma mieć w wyposażeniu z fabryki a co bedą montować na miejscu i tak sobie myślę (a raczej mam bezpodstawna nadzieje) ze w końcu zaczęli wstawiać prawidłowe sprężyny do modeli z gazem zamiast je potem wymieniać.

          Komentarz


          • Nie sądzę że poszli po rozum do głowy ponieważ zakończyli produkcję toura.Przyjżyj się dokładnie jak auto stoi jak bedziesz odbierał.Ja dzisiaj mierzyłem swojego toura gdzie miałem 1/4 PB i pusty bak LPG i wyszło z każdej strony 370mm.Jutro zatankuje gaz na full i zobaczę wtedy o ile spadnie. Z cierkawości zmierzyłem z przodu i tam mam z każdej strony 400mm. W poniedziałek dzwonie do ASO zgłosić problem.

            Komentarz


            • Tak tez zrobie... odebrać bede musiał tak czy siak bo kasa juz bedzie zapłacona...no ale zobaczymy moze zdarzy sie cud.

              A tak btw to toura produkuja jeszcze do 24 tygodnia tego roku. Wiem nawet który dealer ma zarezerwowanego i jeszcze do sprzedania z tego ostatniego tygodnia produkcyjnego

              Komentarz


              • Zamieszczone przez The_playa
                odebrać bede musiał tak czy siak bo kasa juz bedzie zapłacona
                The_playa Nie masz racji, pomimo że za auto już zapłaciłeś, najważniejszy jest protokół odbioru, jak go nie podpiszesz, bo auto np. jest nie sprawne lub nie zgadza sie z zamówieniem, to możesz sie wycofać z odbioru auta i żądać zwrotu pieniędzy. Do momentu kiedy nie podpiszesz protokołu odbioru Ty jesteś góra, potem już ASO.
                Weż sobie metr i przed podpisaniem protokołu zmierz jaki jest wymiar, tylko benzyny bęcie prawie że nic, a ma być full.

                Komentarz


                • Zamieszczone przez The_playa
                  Tak tez zrobie... odebrać bede musiał tak czy siak bo kasa juz bedzie zapłacona...no ale zobaczymy moze zdarzy sie cud.
                  Nic nie musisz. ASO ucieszy sie jak auta nie weźmiesz. Sprzedają je drożej na pniu.

                  [ Dodano: Sob 26 Maj, 12 14:37 ]
                  Zamieszczone przez The_playa
                  pandzik To ze to jest gaz montowany w ASO to wiem, w sumie nikt przede mna tego nie ukrywał bo też mnie o tym poinformowali, ale oni na zamówieniu zaznaczają co ma mieć w wyposażeniu z fabryki a co bedą montować na miejscu i tak sobie myślę (a raczej mam bezpodstawna nadzieje) ze w końcu zaczęli wstawiać prawidłowe sprężyny do modeli z gazem zamiast je potem wymieniać.
                  Coście sie tak przyczepili do tego gazu. JA także miałem sprężynki wymienione a gazu nie mam nawet w zapalniczce bo nie palę...
                  Siadają octavię w wersji Tour jak i FL, z gazem i bez niego... Wsio.

                  Komentarz


                  • pandzik w którym aso wymieniałeś te sprężyny.... robili ci jakiś problem z tym....Jestem z sosnowca i nie wiem do którego aso to zgłosić aby stracić jak najmniej nerów na dyskusje w ASO

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez pandzik
                      Nic nie musisz. ASO ucieszy sie jak auta nie weźmiesz. Sprzedają je drożej na pniu.
                      mi tak samo powiedział dealer, jak zadałem mu takie pytanie "co by, gdybym..." Powiedział że mają duże zainteresowanie na ten model (styczeń 2012r.)...
                      Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                      http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                      Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                      Komentarz


                      • Zamieszczone przez termit886
                        nie wiem do którego aso to zgłosić aby stracić jak najmniej nerów na dyskusje w ASO
                        pisz do SAP - oni cię skierują do aso.
                        OII sprzedana


                        Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez The_playa
                          pandzik To ze to jest gaz montowany w ASO to wiem, w sumie nikt przede mna tego nie ukrywał bo też mnie o tym poinformowali, ale oni na zamówieniu zaznaczają co ma mieć w wyposażeniu z fabryki a co bedą montować na miejscu i tak sobie myślę (a raczej mam bezpodstawna nadzieje) ze w końcu zaczęli wstawiać prawidłowe sprężyny do modeli z gazem zamiast je potem wymieniać.
                          W piątek pytałem sprzedawcę, czy jest możliwość zmiany sprężyn na etapie zamawiania go w fabryce. Powiedział, że oni takiej możliwości nie mają.

                          Komentarz


                          • Koledzy macie racje napisze najpierw do SAP i niech oni mnie skierują sami na wymianę. Podpowiedzcie mi tylko czy lepiej napisać pismo i wysłać poleconym za potwierdzeniem odbioru czy może być przez formulerz kontaktowy ze strony SAP.???

                            Komentarz


                            • Ja pisałem przez formularz zgłoszeniowy ze strony SAP - na odpowiedź czekałem 2 dni

                              Komentarz


                              • Zamieszczone przez termit886
                                pismo i wysłać poleconym za potwierdzeniem odbioru czy może być przez formulerz kontaktowy ze strony SAP.???
                                dokładnie, pisz przez internetowy formularz zgłoszeniowy SAP i nie zapomnij o nr. VIN.
                                Dostaniesz w odpowiedzi link do strony gdzie będzie twoje pytanie i odpowiedź. Możesz sobie to wydrukować.
                                Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                                http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                                Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                                Komentarz


                                • gstawiak a pamientasz co ci konkretnie napisali. Czy któryś z kolegów zna maila do SAP bo strona coś nie zabardzo trybi ??

                                  Komentarz


                                  • Bardzo dobrze pamietam Napisali mi 2 maile. W pierwszym napisali ze poprosili ASO w ktorym kupilem auto o wyjasnienie zajecie stanowiska w sprawie wymiany sprezyn na gwarancji, a dzien pozniej napisali ze Zespol gwaranta mojego samochodu wraz ze skoda postanowili ze mi wymienia te sprezyny. Poza tym napisali ze moje sprezyny zostaly juz wyslane i ze pracownik ASO skontaktuje sie ze mna w celu umowienia terminu wymiany. Na koniec przeprosiny o powstale niedogodnosci i tyn sposobem mam twardsze sprezyny.

                                    Co do maila to nie wiem ale probuj z ta strona na pewno sie uda w koncu. Ja np mialem problem na przegladarce IE 9.0 i musialem to wyslac przez OPERE.

                                    Komentarz


                                    • gstawiak wszystko fajnie ale ja samochód kupiłem w innym miescie niż mieszkam... do dilera od którego kupiłem auto mam 100 km

                                      Komentarz


                                      • No ja tez jechalem spory kawalek...mysle ze warto jechac ja pojechalbym nawet 200 na darmowa wymiane

                                        Komentarz


                                        • jak bedzie trzeba to ja też pojadę bo im tego nie podaruje...??

                                          [ Dodano: Nie 27 Maj, 12 22:15 ]
                                          Udało sie wysłać zobaczymy co odpiszą... mam nadzieję że uznają moją reklamację

                                          Komentarz


                                          • Ja u siebie rowniez mam zapadniety tyl, zrobilem pomiary:
                                            365mm - os tylna
                                            395mm - os przednia.
                                            W baku bylo pol zbiornika paliwa i gazu na rezerwie. Wyslalem zapytanie do SAP. Mam nadzieje, ze uznaja reklamacje bo jest lipa. Auto na postoju na pusto wyglada jakbym mial 2 worki cementu w bagazniku :-) Dam znac jak tylko dostane odpowiedz.
                                            Rafał

                                            Komentarz


                                            • ...oni w tym SAPie ocipieja od tych sprezyn... :lol:

                                              Komentarz


                                              • Albo będą odmawiać wszystkim którzy mają LPG :diabelski_usmiech

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez patrykL
                                                  ...oni w tym SAPie ocipieja od tych sprezyn... :lol:
                                                  To niech w końcu zrobią oficjalną akcję naprawczą i zaproszą wszsytkich, których dotyczy problem i zrobią to z rozpędu.
                                                  SATYNOWA O2 Tour
                                                  Z pozdrowieniami
                                                  Bartek

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez patrykL
                                                    ...oni w tym SAPie ocipieja od tych sprezyn... :lol:
                                                    Tak z ciekawosci sprawdzilem dzis u siebie i przód 400mm,tył 375mm-połowa baku.A jak wsiadzie jedna,dwie osoby to wtedy jest prawdziwa masakra,kazdą najmniejsza dziure znać :evil:
                                                    Kondziu

                                                    OCP

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X